Course FAQ

How much does this course cost?

You can purchase individual sections of the course for $14 each or the whole course for $96, which results in $30 in savings. Buying a section of the course costs much less than one hour of private tutoring and you get several hours of video content plus 5-10 detailed solutions of extra example problems. Buying the whole course gets you 25+ hours of video content and 80+ extra example problems, and the price is less than 2.5 hours of private tutoring.

Screen Shot 2019-06-01 at 12.08.02 PM.pn